На даний час на сайті: 12782 відділення банків і 15353 банкомати
Укр    Рус

Графічний знак української гривні; Sign of Ukrainian hryvnia

Знак української гривні

Національний банк України затвердив графічний знак для позначення української валюти. Графічний символ гривні складається із двох елементів. Перший і основний елемент ґрунтується на рукописному варіанті букви "г" (кирилиця) - вона позначає першу букву в назві "гривня". Другий елемент являє собою дві горизонтальні паралельні лінії, які втілюють ідею стабільності грошової одиниці, високий потенціал і ріст національної економіки України.

Схожа ідея традиційно використовується в багатьох валютах. На думку НБУ, обраний банком символ національної грошової одиниці є простим по зовнішніх ознаках і змістовним по своєму внутрішньому статусу. (Він віддалено нагадує перевернений знак долара, перекреслений двома паралельними лініями, як у євро). Паралельно з новим знаком будуть використовуватися ще три вже звичні позначення: "гривня", "грн.", а також міжнародне UAH.

Графічне позначення гривні є максимально спрощеним, легко запам'ятовується, що гарантує застосування цього знака не тільки в колах фахівців, але й широкими верствами населення. Тому графічний знак буде впізнаватися й мати позитивні асоціації, вважають у НБУ. Графічний знак гривні є простим для написання "від руки" і може розташовуватися як перед номіналом, так і після нього.

Гривня була введена в обіг у вересні 1996 року. Тоді деякі українські газети провели власні конкурси на створення графічного символу для нової грошової одиниці. Однак, тоді ця ініціатива не була підтримана на офіційному рівні.